Opel Omega Evo 500 – 1991

W 1990 Opel do startów w DTM wystawił model Omega 3000. Konstrukcja ta nie była w stanie nawiązać wyrównanej walki z konkurencją, więc Opel zwrócił się do firmy Irmscher o dopracowanie tego auta. W ten sposób powstała odmiana Evo 500, która ze względów regulaminowych musiała powstać w cywilnej odmianie w ilości minimum 500 egzemplarzy, aby zostać dopuszczona do startów w serii. Wszystkie wyprodukowane egzemplarze Evo 500 posiadały ten sam kolor, czarny. W swojej kolekcji od dłuższego już czasu posiadam wyścigowa odmianę Omegi 3000 Evo 500 zespołu Eggenberger Motorenbau. Na cywilną odmianę w skali 1:24 zdecydowałem się wraz z wydaniem modelu w niemieckiej serii Opel Sammlung i pojawieniem się go w atrakcyjnej cenie w jednym z niemieckich sklepów. Niedawno miniatura ta została również wydana pod marką Whitebox i myślę, że modelem zdecydowanie warto się zainteresować. Osobiście bardzo liczę na pojawienie się w tej skali Opla Senatora B, dzielącego płytę podłogową właśnie z Omegą A.

2 myśli na temat “Opel Omega Evo 500 – 1991

Dodaj własny

  1. No to jest fajny model tylko w innej skali.
    Nie interesowałem się tą serią nie wiedziałem nawet , że wyszła, aż do ubiegłej soboty kiedy to z berlińskiego mieszkania mojej córki wybraliśmy się piechotą do pałacu i parku Charlottenburg.
    Po drodze w jakieś ichniej „kolekturze totolotka” na wystawie zauważyłem 2 modele w skali 1:24 Rekord P1 i białą Mantę B GT/E
    pozdrawiam

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Website Built with WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: