Lancia Stratos HF Tasos Livieratos / Manólis Makrinos Acropolis Rally 1978

Rozgrywany w Grecji Rajd Akropolu w sezonie 1978 stanowił poza rundą Rajdowych Mistrzostw Świata zmagania mistrzostwa kraju. Rajd ten wygrała załoga Walter Röhrl / Christian Geistdörfer we Fiacie 131 Abarth. Najwyżej sklasyfikowaną załogą z Grecji byli Tasos „Siroco” Livieratos i Manólis Makrinos sklasyfikowani na 6 miejscu. W sezonie 1978 startowali oni w takim składzie w Mistrzostwach Grecji Lancią Stratos HF w 5 rundach. Po awarii zawieszenia w pierwszym rajdzie wygrali w klasyfikacji kraju 4 pozostałe, dzieki czemu „Siroco” został Mistrzem Grecji.

Model od Minichamps postanowiłem zakupić podczas jakiejś promocji w któryms z niemieckich sklepów w zeszłym roku, nieco już znudzony złudnym oczekiwaniem na pojawienie się jakiejś wyjątkowej okazji np. na model od HPI. Jednocześnie pasowało mi w modelu od PMA inne malowanie niż typowe i dobrze znane, jak np. barwy Alitalia. W modelu już przed zakupem njajbardziej zastanawiająca wydawała mi się poprawność historyczna felg przedniej osi, czy nawet całość wraz z oponami w obu osiach, ale mimo to zdecydowałem się na zakup. Mój egzemplarz, podobnie jak model od Sparka prezentowany przez Damiana z Rajdowej kolekcji ma nienajlepiej osadzone reflektory, jednak poza tym reszta jest całkiem w porządku, a też kosztował znacznie mniej. Szkoda, że modelu od PMA zabrakło w świetnym porównaniu, gdyż z tego co pamiętam model niezaleznie od malowania i prezentowanego rajdu ma pewne różnice i rozbieżności względem oryginału, które trudno mi dokładnie wychwycić nie posiadając wydań innych producentów. Z tego co pamiętam głównie chyba chodziło o nienajlepszą bryłę nadwozia. Kupowałem ten model ze świadomością jego merytorycznych niedociągnięć, więc mimo to bardzo się cieszę z pierwszego Stratosa w kolekcji, do którego chętnie dołączę inne, również te mniej znane malowania.

7 myśli na temat “Lancia Stratos HF Tasos Livieratos / Manólis Makrinos Acropolis Rally 1978

Dodaj własny

  1. Przyznam, że gdyby nie blog Damiana i jego zamiłowanie do Stratosa, pewnie nie wiedziałbym o istnieniu tej żaby. Chcąc nie chcąc, zauważyłem też, że na rynku jest dość sporo różnych wersji kolorystycznych tego autka. Możliwe, że PMA w niektórych aspektach poszło nieco po linii uproszczeń, ale rekompensuje to porządny montaż. Zupełnie nie wiem czy autko jest historycznie poprawne czy nie, ale podoba mi się nieoczywiste malowanie;)

    pozdrawiam

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: