Mercedes-AMG C63 DTM Edoardo Mortara 2017 Deutsche Tourenwagen Masters

Startujący w DTM od 2011 Edoardo Mortara po 6 latach współpracy z Audi, zwieńczonej tytułem wicemistrza ze stratą zaledwie 4 punktów, postanowił przenieść się do Mercedesa. Wraz z Lucasem Auerem znalazł się w zespole HWA Team przemianowanym od tego roku na Mercedes-AMG Motorsport BWT z charakterystycznym różowym malowaniem tytularnego sponsora na obu autach. O ile Lucas Auer będąc na koniec sezonu najlepszym kierowcą Mercedesa mógł uznać sezon 2017 ukończony na 6 miejscu za udany, o tyle 14 miejsce Mortary było na pewno rozczarowaniem. Przenosiny Mortary do Mercedesa okazały się nietrafną decyzją nie tylko ze względu na zajęte odległe miejsce w klasyfikacji kierowców oraz wysoką formę samochodów Audi, których kierowcy zajęli 5 pierwszych miejsc, ale także przez nagłą decyzję koncernu Mercedesa o zakończeniu startów w serii po sezonie 2018 na rzecz Formuły E. Mimo to w sezonie 2018 Mortara pozostał w DTM z Mercedesem, jednak spróbował też jednocześnie swoich sił w sezonie 2017/2018 Formuly E z zespołem Venturi Formula E Team. Ostatni sezon w DTM ukończył na 6 miejscu, po czym postawił na dalsze starty w Formule E.


Model Mercedesa-AMG C63 DTM w poszukiwanych barwach wypatrzyłem w bardzo dobrej cenie w Niemieckim sklepie i postanowiłem niezwłocznie włączyć do kolekcji. Dilerskie wydanie od Sparka to zdecydowanie udany model, w którym podobnie jak w modelach BMW od Minichamps niezbyt mam się do czego przyczepić. Warto też zauważyć poprawioną względem modelu z sezonu 2014 podłogę w przedniej cześci modelu, która tutaj wygląda o wiele lepiej. Nie pozostaje nic innego, jak liczyć na to, że trafi się kiedyś mistrzowskie C63 z udanego dla Mercedesa pożegnalnego sezonu 2018 🙂
3 myśli na temat “Mercedes-AMG C63 DTM Edoardo Mortara 2017 Deutsche Tourenwagen Masters

Dodaj własny

    1. Rzeczywiście byłoby szkoda, gdyby DTM upadło kolejny raz. Ujednolicenie przepisów technicznych z Super GT trwało od wielu lat, a japońskich producentów jak nie było tak nie ma, a mogłoby być ciekawie w obie strony.
      Pozdrowienia!

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: