McLaren M8D Denny Hulme 1970 Canadian-American Challenge Cup

Na sezon 1970 serii Canadian-American Challenge Cup (Can-Am) zespół Bruce McLaren Motor Racing przygotował nowy model oznaczony jako M8D. Bruce McLaren zginął przed startem sezonu podczas testów M8D na torze Goodwood w Anglii 2 czerwca 1970. W następstwie oderwania się tylnego skrzydła i uderzenia w podporę stanowiska sędziowskiego kierowca i zarazem założyciel zespołu zginął na miejscu. Konstrukcja ponownie okazała się udana i umożliwiła kolejny rok dominacji w serii. Mistrzem sezonu 1970 po raz drugi został Denny Hulme.

O modelu GMP wspominałem już podczas prezentacji M8A z sezonu 1968. W zeszłym roku pojawiła się niespodziewanie możliwość okazyjnego zakupu modelu bez opakowania, ale w idealnym stanie. Miniatura przedstawia późniejszą wersję auta z sezonu 1970, w którym pojawiło się niskie skrzydło. Jeśli chodzi o detale to M8D wydany w 2002 roku jest nieco gorzej zdetalowanym modelem wsród wszystkich McLarenów Can-Am od GMP, jednak dobra oferta oraz zdejmowana pokrywa silnika pod którą znajduje się całkiem przyzwoicie zdetalowany silnik i inne elementy szybko przekonały mnie do zakupu. W modelu wyraźnie najgorzej wypadają felgi, jednak jako całość zdecydowanie było warto i pozostaje mi tylko szukać tych lepiej zdetalowanych odmian.4 myśli na temat “McLaren M8D Denny Hulme 1970 Canadian-American Challenge Cup

Dodaj własny

  1. Espectacular McLaren M8D de Denny Hulme querido Arek. Estos modelos de GMP se ven muy interesantes. Al fin pude conseguir uno: Lola T70 spider, pronto lo presentaré en mi blog.
    Abrazo!

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: