Dallara F399 Opel André Couto Macau Grand Prix 2000

Grand Prix Makau rozgrywane jest co roku na ulicznym torze Guia Circuit w Makau, stanowiącym specjalny rejon administracyjny Chin. Pierwszy wyścig na tym torze odbył się w 1954 roku, jednak nie skupiał wówczas tak profesjonalnych zawodników. Obecnie jednym z głównych wydarzeń każdego roku jest wyścig o Grand Prix Makau Formuły 3, który przyciąga wielu zawodników z całego świata. Ze względu na wymagającą naturę toru, długie proste, wąskie zakręty i położone blisko toru bandy, GP Makau uważane jest przez wielu za nieoficjalne Mistrzostwa Świata Formuły 3. Oficjalnie jednak jest to Puchar Interkontynentalny FIA.

W roku 2000 odbyła się 47. edycja tego wyścigu. Grand Prix Makau Formuły 3 za szóstym podejściem zwyciężył André Couto. Kierowca ten urodził sie w Lizbonie, jednak w wieku 4 lat przeprowadził się wraz z rodziną do Makau. GP Makau wygrał za kierownicą bolidu Dallara F399 teamu Opel Team BSR (Bertram Schafer Racing).

Model zwycięskiego bolidu został przygotowany przez Sun Star – producenta z siedzibą w Makau, który przejął również portugalskie Vitesse.

Producent co prawda podaje, że bolid to Dallara F300, jednak wiekszość źródeł podaje, że Couto startował F399. Model od dawna można u nas dostać w bardzo niskiej cenie, jednak mój kosztował jeszcze mniej – dosłownie 9 zł. W tej cenie otrzymałem pełnowartościowy model z lekko krzywo zamocowanym skrzydłem z tyłu, co zdarza się jednak również w zdecydowanie droższych modelach. Nad poprawieniem tego nawet się jeszcze nie zastanawiałem 🙂

7 myśli na temat “Dallara F399 Opel André Couto Macau Grand Prix 2000

Dodaj własny

  1. Muy bello, me gustan mucho todos los coches monoplazas de categorías de fórmulas menores. Justo estoy esperando hace meses que la aduana me libere las compras de un March de F2 y un Dallara de F3.
    Abrazo!

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Website Built with WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: